پنج شنبه ۷ اسفند ۹۳

اپل iOS8.3 و iOS 9 Public Beta را برای افراد بیش تری منتشر می کند.

اپل iOS8.3 و iOS 9  Public Beta را برای افراد بیش تری منتشر می کند.

اپل iOS8.3 و iOS 9  Public Beta را برای افراد بیش تری منتشر می کند.طبق شایعات ظاهرا اپل برنامه دارد تا امسال ورژن های  Public Beta را برای iOS 8.3 و iOS 9 را برای عموم ارائه دهد. این اطلاعات بر اساس برنامه ریزی و پیش بینی مردم به دست آمده و به احتمال زیاد صحیح می باشد.
اگر صحیح باشد تغییر بزرگی در روند ارتقا نرم افزارهای موبایل اپل پیش آمده. تا کنون تنها توسعه دهنده های ثبت شده و مهندسین خاص که تعداد آن ها بسیار کم و خاص بودند به مدل بتاهای منتشر شده برای iOS گذشته توسط شرکت اپل دسترسی داشتند. از آنجا که هزینه عضویت به عنوان ارتقا دهنده iOS شرکت اپل بودن سالانه 99 دلار است اکثر مردم بتاای که برای iOS  ها ساخته شده باشند را تا به حالا ندیده اند. البته کسانی بودند که اکانت های ارتقا داده شده را می فروختند اما کمتر به نتیجه رسیدند.
این حرکت شاید عکس العملی است نسبت به عملکرد ضعیف iOS 8  در برابر ویروس ها و ثبات برنامه است. می توان گفت که این یکی از محصولات ضعیف اپل بوده و شرکت می پندارد با سهیم کردن تعداد بیشتری از مردم در تست ورژن های آینده احتمال خطاهای آینده در برنامه را کاهش می دهد.
گفته شده تنها 100000 نفر می توانند در برنامه آزمایش بتای جدید شرکت کنند تا بتوان برنامه را به طور منحصر به فردی ارایه کرد. بنابراین آماده شدن برای چنین برنامه ای یکی از مسایلی است که مردم به آن می بالند ( اگر در آن شرکت کنند). پیش از این شرکت اپل تعداد محدودی را در برنامه های آزمایشی خود شرکت می داد. سال گذشته وقتی بتای Mac OS X بیرون آمد حدود یک ملیون نفر می توانستند به آن بپیوندند.

امسال نیز Mac Betas عرضه خواهد شد. از جهت iOS باید منتظر باشیم که بتا 8.3 در اواسط ماه مارس بیرون بیاید. برای ارتقا دهندگان این با سومین بتا هم خوانی دارد که در همان هفته منتشر می شود.
علاوه بر این iOS 9 به طور رسمی در کنفرانس جهانی ارتقا اپل در ماه جون معرفی خواهد شد. انتشار عمومی محصول بعدا در تابستان انجام خواهد گرفت به همراه برنامه پخش نهایی که برای پاییز برنامه ریزی شده است. پیش تر از این شنیده ایم که iOS 9 بیشتر تمرکزش روی از بین بردن ویروس ها و بهبود ثبات برنامه است. 
از سوی دیگر iOS8.3 تمرکزش روی Wireless CarPlay است درست مثل صفحه کلید جدید Emoji، صدای ارتقا یافته Siri، و برنامه آسان تر پیوستن بهService  Google. مردمی که در این آزمایش شرکت می کنند از اپلیکیشن ویژه ای برای گزارش ویروس ها به شرکت اپل استفاده می کنند.