یکشنبه ۲۳ آذر ۹۳

کاربران تلفن ​همراه به ۷ ميليارد نفر می رسد

کاربران تلفن ​همراه به ۷ ميليارد نفر می رسد

 

تعداد کاربران تلفن ​همراه به ۷ ميليارد نفر خواهد رسید

 

بنا بر اساس گزارش سایت کسب و  کار، شركت اريكسون پيشبيني كرده است كه شمار تلفن های همراه که بر پایه فناوري M۲M کار می کنند، تا سال ۲۰۱۹ ميلادي به ۳ تا ۴ برابر میزان کنونی خواهد رسید.

به گزارش رايورز، در گزارش اين شركت مخابراتي آمریکایی ذکر شده است كه در پايان سال ۲۰۱۳ ميلادي حدود ۲۰۰ ميليون دستگاه الكترونيكي همراه مبتني بر فناوري  M۲M در سراسر جهان مورد استفاده قرار ميگرفت، در حالیکه پیش بینی ميشود طي ۵ سال آينده، اين رقم به حدود ۸۰۰ ميليون دستگاه افزايش یابد.

بر اساس این گزارش، با اینکه بيشتر تلفن ه ای همراه و دستگاههای قابل حمل دیجیتالی M۲M كنوني مبتني بر سيستم مخابراتي GSM عرضه ميشوند، اين فرايند از سال ۲۰۱۶ ميلادي تغيير ميكند و در آن زمان دستگاههای مبتنی بر فناوريهاي ۳G و ۴G اغلب دستگاههاي M۲M را به خود اختصاص می دهند.

در تبیین تکنولوژی M۲M یا به عبارت دیگر فناوری «ماشين به ماشين» ،  به دستگاه هایی اطلاق می شود كه به صورت بيسيم و سيمي استفاده ميشوند و از اين طريق با ديگر دستگاههاي الكترونيكي ارتباط برقرار ميكنند، اما ناگفته پیداست که تمام رویدادها و پیشرفت های دنياي موبايل صرفا به اين دستگاهها محدود نميگردد و پيشبيني ها حکایت از آن دارد كه در سال ۲۰۱۵ ميلادي، تعداد دستگاه های موبايل در کره زمین، از تعداد کل ساكنان كره خاكي بيشتر خواهد شد.

مطابق پيشبيني شرکت  اریکسون،در طی سالهاي ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ تعداد مشتركان تلفن های همراه دنیا، با نرخ رشد متوسط ۷ درصد افزايش خواهند یافت و در ۳ ماهه ابتدایی اين سال ۱۲۰ ميليون مشترك جديد به مجموع افراد فوق اضافه خواهد شد. همچنین مشتركان سرويسهاي پهنباند موبايل نيز به نسبت افزايش مي یابند و به این ترتیب برآورد می شود كه در سال ۲۰۱۹ ميلادي ۶/۷ ميليارد مشترك از سرويسهاي پهنباند موبايلي استفاده کنند كه اين رقم بيش از ۸۰ درصد کل مشتركان تلفن همراه جهان ميشود. از طرفی دیگر پيشبيني شده است كه از هم اكنون تا سال ۲۰۱۶ ميلادي تعداد گوشيهاي هوشمندي كه در سراسر جهان فروخته ميشوند، از کل گوشيهاي غیر هوشمند موجود در بازار جهاني فراتر ميرود و در سال ۲۰۱۹ ميلادي به بيش از ۶/۵ ميليارد دستگاه گوشي هوشمند خواهد رسید، همچنین در اروپا تعداد مشتركان دارای گوشي هوشمند در سال ۲۰۱۹ ميلادي به بيش از ۷۶۵ ميليون نفر ميرسد که از تعداد ساكنان این قاره بيشتر خواهد بود. بر طبق آمار موجود، ۶۵ درصد گوشيهاي فروخته شده در فصل اول سال ۲۰۱۴ ميلادي در سراسر دنیا، گوشی های هوشمند بودند كه اين رقم همچنان رو به افزايش می باشد.

در تهیه این مطلب از سایت روزنامه کسب و کار استفاده شده است.