شنبه ۱۱ بهمن ۹۳

توییتر نام کشور ایران را به فهرست کشورهای خود افزود

توییتر نام کشور ایران را به فهرست کشورهای خود افزود

با گسترش اینترنت و سایر امکانات و سرویسهایی که بر بستر اینترنت خدمت رسانی می کنند، هر روز بر تعداد کاربران اینترنت و این سرویس ها، همچنین وابستگی بسیاری از افراد و امور به آنها در جای جای دنیا افزوده می شود.

از جمله این سرویس ها که طرفداران فراوانی در کل دنیا و ایران دارد، می توان به توییتر اشاره کرد.

بنا بر گزارش درج شده در سایت پایگاه خبری برسام، تا پیش از این کاربران ساکن در کشورهای ایران٬ آلبانی٬ ارمنستان٬ آذربایجان٬ بحرین٬ بنگلادش٬ بلاروس٬ بوسنی و هرزگوین٬ کامبوج٬ کوبا٬ اتیوپی٬ گرجستان٬ عراق٬ قزاقستان٬ لائوس٬ مالزی٬ مغولستان٬ عمان٬ فیلیپین٬ پورتوریکو٬ صربستان٬ سنگاپور٬ سریلانکا٬ تایلند٬ تونس٬ ازبکستان٬ ویتنام و زیمبابوه به دلیل تحریم‌های آمریکا امکان درج محل سکونت خود را در توییتر نداشتند، اما با این تغییر اکنون می‌توانند در بخش تنظیمات حساب کاربری خود٬ محل سکونت‌شان را از بین گزینه های درج شده در فهرست کشورها انتخاب و از امکاناتی استفاده کنند که قبلا در دسترس‌شان نبود.

البته شایان ذکر است که کاربران ساکن در این کشورها، تا قبل از این با انتخاب نام دیگر کشورها یا کلیک بر روی گزینه worldwide از امکانات توییتر استفاده می کردند، اما به دلیل محرومیت از پسورد دومرحله‌ای که هم اکنون برای این کاربران فعال شده است، با امنیت بیشتری می توانند کار کنند.

البته در بین کشورهای ذکر شده، کاربران ساکن در ایران و کوبا هنوز هم امکان ورود شماره تلفن خود را در بخش تنظیمات دو مرحله ای ندارند و توییتر نیز تاکنون به پرسش‌های مطرح در این‌باره پاسخی نداده است.

از دیگر امکاناتی که با این تغییر در اختیار کاربران قرار می گیرد، این است که برنامه‌نویسان کشورهای یادشده نیز می‌توانند به پلت‌فرم مخصوص توییتر برای برنامه‌نویسان دسترسی داشته باشند که متاسفانه امکان بهره‌گیری از پلت‌فرم Developers نیز ـ که مستلزم ورود شماره تلفن معتبر است ـ برای برنامه‌نویسان ایران و کوبا وجود ندارد.

خاطر نشان می سازد که اعمال تغییرات تازه، امکان رهگیری فعالیت‌های کاربران این ۲۸ کشور در توییتر را تسهیل می‌کند.

تعرفه خدمات اینترنت را در سایت قیمت یاب بیابید.