دوشنبه ۱۸ مرداد ۹۵

سیستم جدید دوربین دوگانه در آیفون 7 پرو

دوربین-دوگانه-آیفون7-پرو

تا کنون شایعات بسیار زیادی مبنی بر ویژگی های جدید و منحصر به فرد آیفون 7 به گوش رسیده است اما این موضوع که کدام به حقیقت نزدیک تر است میتواند کاربران و طرفداران اپل را قبل از عرضه ی رسمی شگفت زده کند . 

با استناد به اخباری که از سوی سایت خبری PhoneArena  به بیرون درز شده است نشان میدهد که کمپانی اپل قصد دارد آیفون 7 پرو را با دوربین دوگانه تولید کند مانند راهی که شرکت های معروف دیگری نظیر الجی و .... پیش گرفتند . امروزه در زمینه ی دوربین گوشی های هوشمند تحول عظیمی رخ داده است از همین جهت کمپانی های مشهور بسیاری به این راهکار روی آورده اند و فناوری های بیشتری را برای پیشرفته شدن و تکامل هر چه تمام تر به دوربین های خود اضافه کرده اند . 

کمپانی الجی در نسل جدید گوشی هوشمند خود که LG G5 نام دارد از دوربین دوگانه ی خود جهت ثبت عکس های عریض تر ، نسبت به زاویه دید در دوربین های معمولی استفاده کرد اما سوال پیش می آید که هدف کمپانی اپل از به کار بردن دوربین دوگانه چیست ؟! 

دوربین دوگانه ای که در آیفون 7 پرو به کار رفته است باعث میشود تا عکس ها به خصوص در فضای شب با روشنایی بیشتری ثبت شود و همچنین جزعیات بیشتری را در عکس برداری و فیلم برداری ثبت کند و قرار است این سیستم دوربین دوگانه ی پیشرفته ، تنها در نسخه ی آیفون پرو عرضه شود و آیفون 7 طبق روند سنتی خود با همان دوربین معمولی عرضه میشود . 

دوربین دوگانه ی آیفون 7 پرو چگونه عمل میکند ؟ 

این دو سنسور به صورت جداگانه عکاسی میکنند به گونه ایکه هرکدام از سنسور ها از الگوریتم های مختلفی برای ثبت طیف رنگ ها ، در عکس استفاده میکنند و در آخر دو عکسی که توسط دو سنسور گرفته شده است با هم ترکیب میشوند تا عکس نهایی را بسیار بهتر و با کیفیت تر و همچنین رنگ ها طبیعی تر ثبت شوند و اما جدا از این الگوریتم عکاسی ، این سیستم جدید به کاربر امکان زوم کردن تا حد بالایی را بدون افت کیفیت تصویر میدهد .