یکشنبه ۹ آذر ۹۳

لنز دوربین گلکسی نوت 4

لنز دوربین گلکسی نوت 4

لنز دوربین گلکسی نوت 4

به نقل از سایت فارنت، شرکت سامسونگ تا به ‌حال به طرز عجیبی درمورد سنسور تصویربرداری دوربین گلکسی نوت4 سکوت کرده‌ است. این شرکت کره‌ای قبلا مدل سنسور ISOCELL گلکسی اس 5 را فورا آشکار کرده بود، اما درمورد مدل سنسور دوربین گوشی گلکسی نوت 4 چیزی اعلام نکرده است. البته خاطر نشان می سازد که پاسخ این مسئله به سادگی و با انجام یک تست بر روی گوشی مورد نظر به ‌دست آمده ‌است که از وجود سنسور IMX240 سونی در دوربین نوت4 با پردازنده اسنپدراگون خبر می‌دهد.

البته این همه ماجرا نیست. با استناد به آزمایشاتی که اخیرا روی دو مدل اسنپ ‌دراگون 805 و اکسینوس5433 گلکسی نوت4 انجام شده مشخص‌گردیده است که تفاوت این دو نسخه تنها به مدل پردازشگر آنها ختم نمی‌شود.

اطلاعات موجود در منوی مخفی دوربین گلکسی نوت4 مدل اولیه، مشابه اطلاعات منوی مخفی گلکسی اس ‌5 است درحالی که در منوی مخفی مدل اسنپ ‌دراگون نوت 4 فقط عبارت SONY_IMX240 مشاهده می‌شود.

به ‌این‌ ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که دوربین گوشی گلکسی نوت 4 اکسینوس دارای سنسور ایزوسل سامسونگ است، درحالی که مدل اسنپ‌ دراگون آن به سنسور سونی مجهز شده است.

شما هم می‌توانید نوت 4 خود را با شماره‌گیری کد *#34971539# و سپس انتخاب ISP Ver Check تست نمایید و از مدل سنسور دوربینش مطلع شوید. به‌ هر ‌حال سامسونگ تلاش کرده عملکرد دوربین دو مدل نوت4 خود را مشابه هم طراحی کند، اما سوالی که پیش می‌آید این‌ است‌که آیا مدل اکسینوس نوت‌4 همانند گلکسی اس 5 از فناوری فوکوس اتوماتیک چندنقطه‌ای phase-detection autofocus می‌تواند بهره ببرد یا خیر؟

در تهیه این مطلب از سایت farnet.ir استفاده شده است.