شنبه ۱۵ فروردین ۹۴

5 نکته ناگفته اپل درباره مک بوک جدید

5  نکته ناگفته اپل درباره مک بوک جدید

مک بوک 12 اینچی جدید اپل بی شک زیبا و منحصر به فرد است. در این مقاله به بررسی چند نکته جدید در خصوص این لپ تاپ جدید تولیدی اپل می پردازیم.


ضخامت این لپ تاپ تنها 13.1 میلیمتر است و دو پوند وزن دارد. صفحه نمایش با کیفیت و زیبای Retina دارد و باتری اش تا 9 ساعت عمر دارد.
درحالی که اپل مشغول تعریف از نازکی و زیبایی مک بوک جدید بود وقتی برای پرداختن به جزییات بهتر این محصول پیش نیامد. در اینجا 5 نکته ناگفته از مک بوک جدید اپل را مطرح می کنیم.
1.    دوربین بی کیفیت
تمام مک بوک ها مجهز به دوربین Face Time HD با رزلوشن 720p هستند. مک بوک جدید نیز مجهز به دوربین Face Time با کیفیت 480p است. رزلوشن پایین این دوربین مثل دوربین جلو آیفون 4 است. آیفون ها از سری آیفون 5 مجهز به دوربین Face Time HD با کیفیت 720p است.
با وجود چنین دوربین بی کیفیتی تماس های تصویری با Skype تنها کیفیت استاندار دارند نه HD. با توجه به رزلوشن بالای دیگر دوربین ها این یک بدشانسی محسوب می شود.
2.    اسپیکرهای بهتر
خروجی های اسپیکر که درست در بالای صفحه کلید قرار دارند یکی از ویژگی های این محصول جدید هستند. درحای که مک بوک جدید اسپیکرهای استریوی جدید دارند ( مثل مک بوک Air) می توان گفت که صدای بهتری دارد. در مک بوک Air اسپیکرها زیر لولاها پنهان هستند. در این مک بوک جدید گویی صدا به سمت شما پرت می شود.
3.    Magsafe علت قیمت بالا
Magsafe  ( و Magsafe 2) محبوب در مک بوک جدید جایی ندارد. در عوض اپل آن را با خروجی USB جایگزین کرده که خروجی ویدیو و انتقال داده ها نیز هست.
حذف Megasafe از مک بوک جدید این سوال را برای ما ایجاد کرد که چند تا مدل مک بوک بخاطر باریک بودن باید Megasafe خود را از دست بدهند؟ اپل به سادگی سیم رابط هایش شناخته شده است و این یکی از بزرگترین مزیت های مک بوک ها بوده است. در سال 2012 و با معرفی آیفون 5 شرکت سیم رابط 30 pin  iPod/OS را با کابل جایگزین Lightning عوض کرد و دیگر هم آن را در محصولات دیگرش ندیدیم.
4.    شاید به یک dongle نیاز داشته باشید
خروجی تکی USB-C هم یک نعمت و هم یک ضرر است. از یک سو خروجی تکی جایگزین باریک بودن مک بوک جدید را غیر ممکن می کند. از سوی دیگر باید یک آداپتور 79 دلاری بخرید تا بتوانید هم زمان هم مک بوکتان را شارژ کنید و هم ویدیو را به یک وسیله دیگر یا flash drive  و یا DVD drive  انتقال دهید.
5.    آرم درخشان اپل حذف شده
نمی توان مک بوک را تنها با یک نگاه از دور تشخیص داد. تمامی مک بوک ها به جز مدل جدید آن آرم اپل را در پیش خود دارند. مک بوک جدید آرم درخشان مدل های پیشین را حذف کرده و به جای آن لوگوی متالیک مثل iPad Air و iPad mini را گذاشته اند. دلمان برای لوگوی درخشان اپل تنگ می شود.