شنبه ۱۱ بهمن ۹۳

چه انتظاری از سامسونگ گلکسی اس 6 داشته باشیم

چه انتظاری از سامسونگ گلکسی اس 6 داشته باشیم

 

بدنه فلزی Galaxy A7 که تصویر آن را می بینید می تواند تا حدی احتمال پلاستیکی بودن بدنهGalaxy s6  را کاهش می دهد.

CES 2015 را پشت سر گذاشته ایم، یعنی باید منتظر تکنولوژی بعدی در تنوع موبایل باشیم: کنگره بین المللی موبایل. محصولات جدید موبایل و تبلت در کنفرانس سالانه ای که در اسپانیا برگزار شد گرد هم آمدند اما  سامسونگ هنوز به طور رسمی درباره نسل جدید تلفن هایش Galaxy s6 چیزی عنوان نکرده.

پس چه انتظاری باید از Galaxy s6 داشته باشیم؟ حدس و گمان های بسیاری زده می شود اما این یکی از علمی ترین و موثق ترین آن ها درباره گوشی های نسل جدید سامسونگ است.

تاریخ اعلام و انتشار: ماه های مارس و آوریل محتمل ترین زمان برای انتشار این محصول است. شاید در کنگره بین المللی موبایل یا در جلسات تبلیغاتی خود شرکت سامسونگ. سابقه ارائه در هر دو مورد موجود است: Galaxy s5 در کنگره بین المللی موبایل در فوریه 2014 ارایه شد و پیشتر از آن Galaxy s4 در مراسم افتتاحیه Radio City Music Hall  چند هفته بعد از MWC در ماه مارس 2013 ارایه شد که بسیار هم بحث برانگیز بود. هر دو گوشی چند هفته بعد راهی بازار فروش شدند.

پردازنده: باید بالاترین میزان کیفیت اجزای داخلی را از GS6 انتظار داشت. چه یک پردازشگر اسنپدرگون 810 چهار هسته ای کوالکوم باشد ( که در LG G Flex2 یافت خواهد شد) چه Exynos 7240 خود شرکت سامسونگ. هرچیزی گمانش می رود. شرکت می تواند پردازنده های مختلف در محصولات مختلفش استفاده کند. اتفاقی که پیشتر در گوشی های قدیمی می افتاد.

صفحه نمایش: گوشی فوق العادهGalaxy note4  صفحه نمایش AMOLED دارد و به همین دلیل است که پیش بینی می شود که Galaxy S6 هم از همین استفاده کند. شایعه شده که اندازه صفحه نمایش 5.5 اینچ است.

Android 5.0 lollipop سیستم OS:   به همراه Samsung Touchwiz Android ستاره نمایش خواهد بود. اما شبهه ای وجود دارد: شایعه شده سامسونگ در نظر دارد از سیستم تماس Touchwiz برای بهبود کیفیت استفاده کند.

پلاستیکی یا فلزی؟ : این حس و گمانی است که هرکسی می زند و با وجود بدنه های تمام فلزی Galaxy A5, Galaxy A3 و Galaxy A7 احتمال بدنه فلزی برای این گوشی را تقویت می کند.

دوربین و دیگر ابزار: به احتمال زیاد باید کیفیت بالای دوربین جلو را انتظار داشته باشیم. چه دوست داشته باشیم یا نه در کنگره بین المللی سال 2015 بیشتر بحث ها حول سلفی بود. بنابراین بعید نیست که سامسونگ فرصت را غنیمت بشمارد و روی این موضوع تاکید بسیاری کند. GS5  و Note 4 دوربین های قوی ای دارند و Iphon 6 plus هم از همین مزیت برخوردار است. پس انتظار می رود این گوشی هم چنین مزایایی داشته باشد.