جمعه ۶ فروردین ۹۵

۵۰ درصد سهم بازار ساعت‌ های هوشمند به اپل اختصاص خواهد داشت

قیمت ساعت اپل

۵۰ درصد سهم بازار ساعت های هوشمند به اپل اختصاص خواهد داشت

پیش بینی ها حاکی از آن است که اپل حدود ۱۴ میلیون ساعت هوشمند را در سال 2016 به فروش برساند. بنابراین سهم ۴۹.۴ درصدی از بازار جهانی ساعتهای هوشمند را در اختیار خواهد گرفت. با توجه به اینکه اپل اطلاعاتی درباره میزان فروش ساعتهای هوشمند خود ارائه نمیکند اما کارشناسان این حوزه بر این باورند که شرکت اپل موفق شد تا در ماه هایی که فرصت فروش اپل واچ را در سال ۲۰۱۵ داشته است، تعداد ۱۱.۵ میلیون ساعت را به فروش برساند و در نتیجه حدود ۶۳ درصد از بازار ساعت های هوشمند در سال ۲۰۱۵ را بدست بیاورد. 

از نظر IDC ، در ماههای آتی تقاضا برای خرید اپل واچ موجود در بازار کاهش مییابد زیرا اغلب در انتظار نسل جدید ساعت های هوشمند اپل می باشند. با این حال مدل جدید اپل واچ دوباره رونق فروش را بازخواهد گرداند. هرچند که با ورود نسل جدید ساعت های هوشمند شرکت های رقیب اپل، ممکن است سهم این شرکت از بازار کاهش یابد. بر اساس آخرین گزارشات، محصول اندروید ور گوگل ۲۱.۴ درصد و تایزن سامسونگ نیز ۱۱.۳ درصد از سهم بازار ساعت های هوشمند را در سال ۲۰۱۶ بدست بیاورند. 

بر اساس پیش بینی کارشناسان، سهم اصلی بازار سیستمعامل ساعتهای هوشمند تا سال 2020 میان شرکت های اپل و گوگل تقسیم می شود و ۳۷.۶ درصد از بازار سهم اپل و ۳۵ درصد سهم گوگل خواهد شد. برای محصول تایزن سامسونگ نیز سهم ۱۰ درصدی از بازار را پیش بینی نموده اند.