شنبه ۴ اردیبهشت ۹۵

برترین برندهای لپ تاپ جهان

قیمت-لپ‌تاپ

سالانه لیستی از برترین برندهای لپ تاپ جهان توسط مجموعه Laptop Mag دسته بندی شده و آنها را در یک رتبه بندی قرار می دهد. این مجموعه به طور مداوم در حال بررسی تخصصی و این نوت بوک ها می باشد. در نتیجه برای بسیاری از کاربران، اعتبار این رده بندی یک ملاک خوب محسوب می شود. یکی از فاکتورهای مورد نظر به عنوان انتخاب برترین محصول خدمات پس از فروش است که در بسیاری از نقاط جهان بخصوص خاورمیانه، با دیگر نقاط جهان متفاوت است. از دیگر فاکتورها می توان به نوآوری، طراحی و نتیجه نهایی در بررسی اشاره نمود.

بر اساس نتایج بدست آمده، اپل برای چندمین سال متوالی مقام نخست را در بین برندهای تولید کننده نوت بوک دارد. در رتبه دوم برند "دل" با اختلاف یک امتیاز قرار گرفته است. سری XPS  این برند یکی از مهمترین دلایل این انتخاب بیان شده است. با توجه به اینکه انتظار می رفت سری گیمینگ لپ تاپ های MSI رتبه بهتری را برای این برند رقم بزن اما متاسفانه این برند در رتبه پنجم قرار گرفته است. در سال گذشته برند لنوو با مشکلات امنیتی لپ تاپ های خود درگیر بود و کیفیت آن نیز جای بحث دارد اما در هر حال این برند با رشد 11 واحدی در لیست روبرو شده و ایسوس نیز با 17 واحد رشد به رتبه سوم جهان دست یافته است.

برند HP با سقوط دو واحدی یکی از نتایج صحیح این جدول به شمار می آید اما رتبه ششم جهان نیز برای این برند دور از انتظار است. مایکروسافت نیز به عنوان یک تازه وارد رتبه هفتم جهان را کسب نموده و برند ایسر با کسب رشد 8 واحدی به رتبه هشتم جدول دست یافته است. سامسونگ که در زمینه تولید کامپیوترهای قابل حمل جزو برترین ها بوده است در سال گذشته دارای رتبه پنجم جهان بود اما در سال جاری با کاهش 8 واحدی امتیاز مواجه شد و به رتبه نهم دست یافت. برند توشیبا که زمانی در رتبه چهارم قرار داشت حالا رتبه دهم جهان را به خود اختصاص داده است. شاید حمایت های برندی به درست نبودن این رتبه بندی و انتقادهای پس از آن صحه بگذارد اما در هر حال با یک تحلیل ساده می توان به این نتیجه دست یافت که رتبه برندهایی مانند MSI، ایسر و سامسونگ ناعادلانه است.